Maska antysmogowa dla dzieci: co należy wiedzieć?

Maski antysmogowe są zalecane nie tylko osobom dorosłym, ale również i dzieciom. Pozwalają one chronić maluchy przed smogiem, a także przykrymi zapachami. Co zatem należy o nich wiedzieć?

Czym jest smog?

Aby lepiej poznać istotę masek antysmogowych dla dzieci, należy wpierw zagłębić się w to, czym jest smog. Otóż, jest to przede wszystkim wysokie stężenie zanieczyszczeń w powietrzu, w głównej mierze pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5. Oba rodzaje zawierają substancje toksyczne, które posiadają bardzo negatywny wpływ na zdrowie. Zwiększają one m.in. ryzyko infekcji, powodują reakcje alergiczne, a także dostają się do krwiobiegu.

Maska antysmogowa dla dzieci: dla kogo są przeznaczone?

Wbrew pozorom, maski antysmogowe dla dzieci (https://dragonmask.pl/maski-dla-dzieci) nie są przeznaczone dla wszystkich maluchów. Nie powinni bowiem nosić ich najmłodsi, którym maseczka może utrudniać oddychanie, dlatego też dla maluchów do około 3. roku życia najlepszym rozwiązaniem jest niewychodzenie na dwór w trakcie dużego stężenia smogu.

Dzieci z kolei powyżej 3. roku życia mogą nosić maski, ale tylko pod opieką osoby dorosłej. Maski powinny być jednak odpowiednio dopasowane do rozmiaru głowy dziecka.

W przypadku niemowlaków i noworodków, maseczki nie są dobrym rozwiązaniem. Mimo to, jeśli wyjście z nimi z domu jest konieczne, warto zainwestować w mały oczyszczacz przenośny, który można schować w wózku. Doskonale oczyszcza on powietrze w bliskim otoczeniu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Smog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *